Korkulu Rüya: Adaylarınızla Konuşmak

Yeni başladığınızda adaylarınız ile Network Maketing iş fırsatınız hakkında konuşmak size zor gelebilir. Konuya nasıl gireceğinizi bilemeyebilirsiniz. Size nasıl tepki vereceklerinden korkarsınız. Ve ne diyeceğinizden emin olamazsınız.

Yabancı birinin evine gidip kapısını çalacakmışsınız gibi hisseder ve o kapıyı çaldıktan sonra neler yaşanacağından endişe edersiniz.

Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak için size birkaç tavsiye vereceğim.

Niyetinize Uygun Davranın

Her şeyden önce hatırlamanız gereken şey şudur; neden adaylarınızla görüşeceksiniz? Bu adayların sizin iş fırsatınızı duymaya neden ihtiyaçları var? Siz neden bu fırsatı onlarla paylaşmak istiyorsunuz?

Birçok insanın yaptığı hatalardan biri adaylarının iş fırsatını duyar duymaz üzerine atlayacaklarından emin bir şekilde hemen konuşmaya başlamalarıdır. Bunu yapmayın! Adayınız kendisini avlanıyor gibi hissedecektir ve sizden uzaklaşacaktır.

Network Marketing profesyonelleri avlanmazlar, tohum ekerler. Adayları ile ilişkilerini geliştirirler. Adaylarının beğenilerini, ilgi alanlarını, hayallerini, sorunlarını ve hayatlarını öğrenirler. Adaylarınız ile arkadaş olduğunuzda bu kişilere iş fırsatınızdan bahsetme konusunu bambaşka bir biçimde ele alırsınız. İnsanlar arkadaşlarına bir iş fırsatından bahsettiklerinde bunu onların yararına olacağı için yaparlar, bu noktada arkadaşınızın iyiliğine odaklanmış olursunuz.

İnsanların ekibinize katılması için kayıt olmalarına ikna etmeye çalışmak yerine arkadaşlarınıza hayallerine ulaşmaları ya da sorunlarını çözmeleri için yardımcı olmaya çalışın.

Network Marketing uzmanları olarak bizim işimiz adaylarımızı iş fırsatı, ürünler ve hizmetler konusunda eğitmektir. Amacımız anlamaktır. Adaylarımızın işimizi, amacımızı ve onlara sunduğumuz şeyi anlamalarını sağlamalıyız.

Yani, adaylarınız ile konuşurken bir eğitimci perspektifi ile yaklaşmalısınız. Onlara yaptığınız Network Marketing işini büyük bir heyecanla ve onlara yardım edeceğine inandığınız için anlatmalısınız. Hayallerine ulaşmalarına ya da sorunlarını çözmelerine yardım etmek için.

Eğer niyetinizi bu yönde geliştirirseniz ve hep böyle düşünürseniz onlarla konuşmaya başlamak size zor gelmeyecektir. Bu yalnız iki dost arasındaki konuşmadan ibaret olacaktır.

Elinizde Bulunan Materyalleri Kullanın

Bir görüşmeye giderken sadece şahsi becerilerinize güvenmek zorunda değilsiniz. Firmanız ve sponsorunuz size sunumunuzda yardımcı olacak materyalleri sağlamıştır.

Broşürler, videolar, numuneler ve kullanıcı yorumları gibi materyalleri yanınızda götürüp iş fırsatınızı adayınıza anlatabilirsiniz. Ayrıca sponsorunuz ile birlikte bir randevu ayarlayabilir ya da eğer başka bir şehirdeyseniz telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Bu materyaller sizin de adaylarınızı iş fırsatınız, ürünleriniz ve hizmetlerinizle alakalı eğitebilmeniz için üretilmiştir. Dolayısıyla her şeyin cevabını bilmek zorunda değilsiniz. Ayrıca ortaya attığınız fikirlerinizi savunmak için kendi kendinize bilgi üretmek zorunda da değilsiniz. Adaylarınızın soruları olacaktır ve bu materyaller bu sorulara doğru cevaplar vermenize yardımcı olur.

Network Marketing iş fırsatınızdan bahsetmek için adaylarınızın kapısını çalmaktan korkmayın. Onları eğitebilmek için materyalleriniz var ve onlara yardım etmek isteyen bir arkadaş olarak konuşacaksınız. Bunda korkulacak ne var ki?  Hadi şimdi gidin ve o kapıyı çalın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir