İtirazları Henüz Gelmeden Karşılayın

Network Marketing iş fırsatınız ile alakalı sunum yaptıktan sonra değil de hemen başında bütün itirazları karşılamanın yolunu göstermemi ister misiniz?

Sizin de hiç şahane bir sunum yaptıktan sonra karşınıza bir sürü itiraz çıktığı oldu mu?

Hepimizin başına gelen şey, yalnız değilsiniz.

İşte bu nedenle bugünkü yazımda sunumun sonunu beklemek yerine itirazları sunumun hemen başında karşılamak ve kapanışı yapabilmek üzerine yazmak istiyorum.

Network Marketing Kapanış Sırları

Öncelikle insanların iş fırsatınıza temelde itiraz ederken söyledikleri 5 gerekçeye bakalım;

En Sık Karşılaştığımız İtirazlar;

  • Param Yok
  • Zamanım Yok
  • Bu Piramit ya da Saadet Zinciri
  • Eşime Danışmam Lazım
  • Satışta Başarılı Değilim ve Çevrem Yok

Artık bu 5 itirazı önceden bildiğinize göre boşa zaman kaybetmemek için neler yapmamız gerektiğine bir bakalım.

Şöyle bir senaryomuz olsun;

Soru 1:

Evet Levent, hayatının geri kalanında en çok ne istiyorsun? Şu anda mevcut işinde çalışırken neyin eksikliğini hissediyorsun?

Bu soruyu sorarak adayınızın ihtiyacını ve ne istediğini öğrenmeye çalışıyorsunuz. Amacınız ise adayınıza istediği ve yoksunluğunu duyduğu şeyi sizin fırsatınızı kullanarak nasıl elde edeceğini göstermek.

Levent cevap veriyor: Para

Soru 2 :

Mesela ekstra ne kadar paran olsa daha iyi olurdu? Bu parayı ne için kullanırdın?

Levent cevap veriyor : Ayda ekstradan 3000 liram olsa memnun olurdum.

Siz devreye giriyorsunuz: Levent bugün birazdan sana anlatacağım şekilde şu anda ortağı olduğum şirket insanların ayda en az 3000 lira hatta daha fazlasını kazanmasını sağlıyor.

Soru 3:

Birazdan sana yaklaşık 20 dakika içinde eğer gerçekten emek verir ve uygulaması çok basit olan sistemimizi kopyalar ve bizimle birlikte çalışırsan ayda 3000 lira hatta daha fazlasını kazanabileceğin bir fırsattan bahsedeceğim. Bundan bahsetmeden önce bilmek istediğim bir şey var; eğer sana göstereceğim fırsatı sever ve beğenirsen hemen bugün başlamana engel olacak herhangi bir şey var mı?

İşte bu noktada itirazlarını daha sunumu bile yapmadan görmüş olacaksınız.

Biz buna kısaca “önceden kapanış” diyoruz. Bu şekilde sunumunuzu bitirmeye bile gerek kalmadan kapanışı yapmış oluyorsunuz.

Çünkü adayınızın neye itiraz edeceğini önceden bilirseniz sunumunuzu bu itiraza göre tasarlayabilirsiniz. Parası yoksa yatıracağı parayı ne kadar zaman içerisinde kazanacağını ve sonrasında bu yatırımın ona nasıl döneceğini anlatırsınız. Zamanı yoksa Network Marketing fırsatınızın bir süre emek verdikten sonra nasıl kendi kendine büyüyeceğinden ve kendi işini yaptığında zamanını kendisinin belirleyeceğinden bahsedersiniz. Saadet zinciri ya da titan gibi bir itirazı olacaksa mesela iş fırsatınızın bulunduğunuz ülkedeki yasal durumundan, şirketinizin güvenilirliğinden bahsedersiniz. Satışta başarılı olmadığını söyleyen birine ekip kurmaktan söz edersiniz. Eşine danışmak isteyecek adayınız ile de eşinin de katılacağı bir toplantı ayarlayabilirsiniz.

Böylece hem siz zamanınızı boşa harcamamış olursunuz hem de sunumunuzdan sonra gelebilecek itirazları önceden engellersiniz.

Bu yöntemi mutlaka deneyin.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir