Yeni Başlayanlar İçin 4 Adımda Kayıt Alma

Network Marketing işinizi büyütmekte zorluk mu yaşıyorsunuz? Adaylarınıza nasıl yaklaşacağınız ve onları ekibinize nasıl katacağınız konusunda çekinceleriniz mi var? Merak etmeyin herkesin ilk başlarda böyle sıkıntıları oldu, hepimiz aynı yollardan geçtik.

İşte bu kısa yazıda size işin henüz başındayken adaylarınıza nasıl yaklaşmanız gerektiğinden bahsedeceğim. Oldukça basit, deneyin başarılı olduğunu göreceksiniz.

1) Egolarını Şişirin

Adayınıza iltifat edin ve kendini önemli hissetmesini sağlayın.

“Her zaman senin –iş ahlakını, hırsınız, yeteneklerinden birini vs- takdir etmişimdir, bu nedenle seninle bana çok heyecan veren bir şeyi paylaşmak istiyorum”.

2) İlgilerini Çekin

Adayınızın ilgisini çekin ama onu ikna etmeye çalışmayın.

“Eğer sana –ek gelir elde etmenin, borçları ödemenin, finansal olarak bağımsız olmanın, farklı bir şey yapmanın, ailenin sağlığını iyileştirmenin vs- bir yolu gösterecek olsaydım bana ayıracak 5 dakikan olur muydu?

3) Devredin

Alacağınız cevaba göre, ki muhtemelen evet cevabı alacaksınız, üst seviye liderlerinizden birinin size yardımcı olmasını sağlayın ve onların tekniklerini öğrenin.

 “Gerçekten çok başarılı biriyle çalışıyorum bu işte, şimdiye kadar yüzlerce/binlerce kişinin hayatına dokunmuş başarılı bir lider/işadamı/işkadını kendisi. İstersen seni de onunla tanıştırabilirim 10 dakikada sana işimizi özetleyebilir sen de daha fazlasına öğrenmek isteyip istemediğine karar verirsin, ne dersin?”

4) Fırsatı Tanıtın

Üst seviye liderleriniz ile bir telefon görüşmesi, 2’ye 1 sunum, ev toplantısı ya da otel toplantısı ayarlayın. Onları telefonda tanıştırdıktan sonra gerisini liderinize bırakın. 2-3 dakikalık kısa bir giriş yaptıktan sonra adayınızı toplantıya davet edecek ya da ilgilenmediğini anladığında müşteriniz olması için çalışacaktır.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir