Network Marketing : Yeni Adaylar Bulmak

Network Marketing işiniz için yeni adaylar bulma konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz?

Her Network Marketing profesyonelinin aklındaki soru: Kimleri tanıyorum?

 

Eğer çevrenizin yeterince geniş olmadığına inanıyorsanız kendinize özgürce çalışacağınız bir network marketing işi kurmanın sadece bir hayal olduğunu da düşünebilirsiniz.

Ama bu doğru değildir.

Bugün sizlerle konuya bakış açınızı değiştireceğine inandığım bazı ipuçları paylaşacağım. Sadece bu da değil, bu sayede aday listeniz her geçen gün büyüyecek.

Lütfen okumaya devam edin.

Network Marketing İşiniz İçin Aday Bulmak

Network Marketing işiniz için nereden aday bulacağınızı düşündüğünüzde biraz strese girebilirsiniz. İşte bu nedenle doğru bir plana ihtiyacınız var.

Aslında network marketing işiniz için adayları her yerde bulabilirsiniz. Ancak anlamanız gereken asıl şey şudur; size evet diyen insanların çoğu ya hiçbir şey yapmayacak ya da çok faydalı olmayacaktır.

İşte bu nedenle süreklilik arz eden bir aday havuzunuzun olması en iyi stratejinizdir.

Network marketing işinde profesyonel olmuş kişiler adım adım bir planı takip eder ve listelerini hep genişletirler.

İşte O Adımlar!

 

Adım 1

Bir liste yapın. Tabii şu anda bunu okurken kesin olarak “evet bunu daha önce de duydum, yine aynı şeyler” diyorsunuz, değil mi?

Listenizde herkes olmalı, yargılamadan.

Belki de şöyle düşünüyorsunuz “bu kişi asla benim işime katılmaz”. Bu kişi ya da kişileri listenizin dışında bırakmak isteseniz de, yapmayın. Herkesi listenize ekleyin. Bu network marketing işinizde aday bulma adımlarınızın ilkidir.

Listeniz yazarken sandığınızdan çok daha geniş bir çevreniz olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin bir arkadaşınızın adını yazdığınızda o arkadaşınızın çevresinin de aslında sizin çevreniz olacağını göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi listeniz şimdiden tanışıklık vasıtasıyla büyümeye başladı!

 

Adım 2

Şimdi de sıra isimlerini yazdığınız insanların çevrelerine geldi. Bu aslında network marketing işinde aday havuzu oluşturmanın en iyi yoludur. Listenizdeki kişileri ve onların tanıdıkları kişileri düşünün ve bu kişileri de listenize ekleyin.

 

Adım 3

Listenize her gün 2 kişi eklemeyi amaç edenin. Uzun vadede Network Marketing sponsorluk ayağında size çok yardımcı olacaktır. Bu kişilerle hemen konuşmak zorunda değilsiniz, zaman içerisinde onlarla irtibata geçmenin kibar bir yolunu bulursunuz.

Eğer her gün listenize 2 yeni kişi eklerseniz bir yıl içinde 624 yeni kişi eklemiş olursunuz ki bu sayı da hiç fena sayılmaz.

İnsanlarla ilişki inşaa etmeye başlayın. Zaman içerisinde onlara iş fırsatınızı sunmak için fırsatınız olacaktır.

Adım 4

Dışarı çıkın ve insanlarla tanışın. Eğer evinizde saklanırsanız kimseyle tanışamazsınız. Gönüllü gruplarına katılın, yürüyüşlere çıkın, yeni bir hobi edinin, spor salonuna gidin. Yeni insanlarla tanışmak istediğinizde önünüzde aslında sınırsız seçeneğiniz var. Tadını çıkarın. Yeni insanlarla tanışıp onları aday listesine eklemek aslında çok eğlenceli bir iştir. Tanışacağınız bir sürü farklı ve yeni insanı düşünün.

 

Ayrıca ne kadar çok insanın hayatına dokunabileceğinizi ve onların da hayatlarını değiştirebileceğinizi de düşünün, güzel olmaz mı?

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir