Yatağın Altında Canavarlar Var!

Küçük bir çocukken yatağınızın altındaki ya da gardrobun içindeki canavarlardan ya da gulyabanilerden korkuyor muydunuz? Ya da belki de uyumadan önce çocuğunuzun odasında canavar ya da hayalet olmadığını kontrol etmekten sorumlusunuz şu anda? Çocukların çok geniş bir hayal güçleri vardır ve korkuları kendilerini canavarla, hayaletler ya da gulyabaniler olarak gösterir. Büyüdüğümüzde belki yatağımızın altında canavar olmadığını biliriz ancak hayal gücümüz korkularımız söz konusu olduğunda epey geniştir.

Network Marketing işimi yaparken bu işi yapan arkadaşlarımdan korkularıyla alakalı çok şey duyuyorum. İnsanlar adayları tarafından reddedilmekten korkuyorlar. Telefonda konuşmaktan korkuyorlar. Para kazanamamaktan korkuyorlar. Korkuyorlar!

Korkularınız İşinizi Kontrol Ediyor

Gayet iyi anlıyorum. Ben de bu işe ilk başladığımda korkudan ölüyordum. Açıkçası bırakın bir işe yatırım yapmayı, ev kiramı zor ödeyecek durumdaydım. Ayrıca kaydını alacak kimseyi tanımadığıma da emindim. En büyük stratejim bütün aile bireylerini ve arkadaşlarımı aramaktı. Adaylarıma çökük omuzlarla yaklaşıyordum çünkü beni reddeceklerinden emindim. Korkularımın işimi yönetmesine izin vermiştim!

Network Marketing işindeki bir çok insan korkularının işlerini yapmalarına engel olmasına izin veriyor. Reddedilmekten korkuyor ve bu nedenle adaylarınızı aramak istemiyorsunuz. Para kazanamamaktan korkuyor ve para kazanmak için yapmanız gerekenleri yapamıyorsunuz ve işinizin neden büyümediğini merak ediyorsunuz.

İşinizi Geri Alın

Kendi işinizi kurmanın korkutucu olduğunu biliyorum. Ama korkularınız sadece yatağınızın altındaki canavarlardan ibaret. Korkularınız sadece sizin hayal gücünüzün eseri. Adaylarınız onlara yaklaştığınızda sizi yemeyecekler. Bir ya da yüz tane hayır cevabı almanız işinizi öldürmeyecek. Eğer çalışmaya devam ederseniz o canavar daha da şiddetli kükremeyecek. Bütün canavarlarınız sizin korkularınızın bir yansıması.

En iyi ihtimali düşünmek yerine her senaryoda en kötü ihtimali düşünerek korkularınızın sizi kontrol etmesine izin veriyorsunuz. İşinizi geri alın! Negatif düşüncelere odaklanmaktan vazgeçip pozitif düşüncelere odaklanın. Zihniniz gerçekten de güçlü bir silahtır. Sadece negatif yerine pozitif düşünce kalıplarına geçtiğinizde bile hayatla alakalı tüm bakış açınız ve görüşünüz değişecektir.

Neden Korkuyorsunuz?

Eğer adaylarınızı aramaya korkuyorsanız birkaç tane metin yazın ve kendi kendinize bu metinleri çalışın. Ayna karşısında ya da bir arkadaşınızla çalışabilirsiniz. Adaylarınızı aramadan önce söyleyeceklerinizi rahat rahat söyleyebildiğinize emin olun. Takılırsanız da sorun değil. Mükemmel bir telefon konuşmanıza gerek yok sadece o aramayı yapmalısınız. Kendinizi günde en az iki telefon görüşmesi yapmaya zorlayın. Sonra günde 5 ve derken alışmış olacaksınız. Ne kadar çok yaparsanız kendinize güveniniz o kadar artacaktır.

Eğer başarılı olamayacağınızdan ve para kazanamayacağınızdan korkuyorsanız çalışmaya devam edin ve yeteneklerinizi ilerletmek için kendinizi geliştirin. Şu bir gerçek ki çalışmazsanız para kazanamayacaksınız. Yani adaylarınızın karşısına çıkmaya devam etmeli ve sürekli kendinizi geliştirmelisiniz. Network Marketing kısa yoldan para kazanma modeli değildir. Çok çalışmalısınız ve hayalini kurduğunuz pasif gelire ulaşmak için bunu bir süre yapmalısınız. Yeteneklerinizi geliştirir ve kişisel eğitiminize önem verirseniz hedeflerinize ulaşırsınız.

Canavarlarınızı Yenin

Tamamen korkusuz olmalısınız falan demiyorum. Ama korkularınıza rağmen çalışmalısınız. Eğer kararlılığınız ve hayalleriniz korkularınızdan büyük olursa işte o zaman her şeyi yapabilirsiniz. Günde 10 tane yeni aday arayıp toplantı ayarlayabilirsiniz. Kendileri ile buluşmadan önce eşinizle 2 gün boyunca alıştırma yaptığınızı bilmek zorunda değiller. Karşınıza çıkacak her türlü itiraz ile yüzleşebilirsiniz. Bu sadece bu kişilerin henüz hazır olmadıkları anlamına gelir. Siz hergün hayallerinize ulaşmak için çalışabilirsiniz. İstediğiniz yere ulaşmanız planladığınızdan 3 ay geç de olsa sorun değil.

Her zaman biraz korkunuz olabilir ve yatağınızın altındaki canavarlardan hiçbir zaman tamamen kurtulamayabilirsiniz. Ama eğer çalışmaya, inanmaya ve gelişmeye devam ederseniz canavarlarınız sizi durduramazlar.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir