Sosyal Medya ve Network Marketing

Sosyal Medya insanların dikkatlerini çekmek için kullanılabilecek en hızlı büyüyen pazarlama iletişim aracıdır. Sosyal Medya bugüne kadar yaptığımız her şeyi toptan değiştirecek kadar güçlüdür. Günün sorusu şu:

Her ay en azından 5-10 yeni kayıt almak için Sosyal Medya’nın gücünü nasıl kullanacağız?

Eğer siz Sosyal Medya yoluyla böyle bir sonuca ulaşamıyorsanız bugünkü yazım faydalı olacaktır.

Sosyal Medya İle Network Marketing için 5 İpucu

1.Sosyal Medya profilinize çalıştığınız Network Marketing şirketinin adını YAZMAYIN!

Eğer birisi hangi Network Marketing şirketiyle çalıştığınızı profilinize girdikten birkaç dakika sonra öğrenebiliyorsa en baştan kaybedersiniz çünkü merak uyandıramazsınız.

2.Kişiselleştirilmiş Mesajlar = Kayıt Alma!

Network Marketing işiyle uğraşanların Sosyal Medya hesaplarını yönetirken yaptıkları en büyük hata duvarlarını reklam kanalı gibi kullanmalarıdır. Fırsatları hakkında sürekli ama sürekli yayın yaparlar, bunu yapmayın.

Sosyal Medya profiliniz değerinizi ortaya koyacağınız, insanların sizi tanımasına olanak veren bir platformdur. İnsanlar tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlarla iş yaparlar.

Arkadaşlarınızın duvarlarına doğumgünlerinde diğer herkes gibi duvarlarına kuru kuru “iyi ki doğdun” mesajları yazmayın. Bunun yerine diğerlerinin arasından sıyrılın, farklı olun. Özel mesaj ya da belki bir ses kaydı gönderin. Kendilerini özel hissettirin.

  1. İnsanlarla Telefonda Konuşun

Facebook’ta istediğiniz kadar beğeni, paylaşım ya da yorum alabilirsiniz. Ancak insanlarla telefonda konuşmaz ve gerçek bir iletişim başlatmazsanız bu hiçbir işe yaramaz. Dijital Pazarlama ve Network Marketing birbirinden çok farklıdır.

Eğer sadece online bir ürün/hizmet satıyor olsaydınız elbette ki insanlarla telefonda konuşmanıza gerek yoktu. Ama eğer Network Marketing ile uğraşıyorsanız telefon en yakın arkadaşınız olmak zorunda.

Aslında yakın mesafelerde yaşayan insanlarla iletişime geçmek ilk stratejiniz olmalı. Bu insanlarla sadece telefon görüşmesi yapmazsınız, masaya da oturabilirsiniz.

  1. Değer Yaratın

Bir içeriğin değerli olması ne demektir? İnsanları etkileyen, eğiten hatta eğlendiren içerikler değerlidir.

Eğer paylaşımlarınızı Facebook’ta beğenen kimse yok belki de insanlar bu paylaşımları görmedikleri değil de beğenmedikleri içindir. Ya içeriğinizi ya da kitlenizi değiştirmelisiniz.

Sizinle hiçbir şekilde iletişime geçmeyen ya da Facebook’u aktif kullanmayan insanları her zaman silebilir ve yeni arkadaşlara yer açabilirsiniz. Bu şekilde gerçekten iletişim kurabileceğiniz insanlara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Tabii eğer daha fazla beğeni ve yorum almak istiyorsanız siz de daha fazla beğeni ve yorum vermelisiniz.

  1. Profil Fotoğrafınızı Düzenleyin

Sosyal Medya hesabınızdaki profil fotoğrafınıza göstereceğiniz özenin ne kadar önemli olduğunu bilemezsiniz. Birçok insan Noel Baba gibidir; hep takip ederler.

Eğer profil fotoğrafınızı şöyle şık, güzel bir şey yaparsanız dikkatlerini çekersiniz ki zaten bu da bizim istediğimiz şeydir. Sosyal Medya’nın amacı insanların dikkatini çekmek ve onları merakta bırakmaktır. İnsanların size mesaj atıp ne yaptığınızı sormalarını sağlamalısınız.

Sonra da telefona sarılır işe başlarsınız.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir