Utangaç İnsanlar Network Marketing İşinde Başarılı Olabilir mi?

Hayır, olamaz. Birçok insan bu sorunuza hayır cevabını verecektir. Ki aslında bu cevap tamamen de yanlış değildir. Eğer utangaç biriyseniz Network Marketing işi sizin için biraz daha zor olabilir. Ancak bu yine de bu işi yapamayacağınız anlamına gelmez. Sadece diğerlerinin yaptıklarından farklı şeyler yapmanızı ve biraz daha fazla çaba sarf etmenizi gerektirir. Bu yazımda size utangaç bir insansanız Network Marketing işinizde neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Satış Yapma Fikrinden Vazgeçin

Aslına bakarsanız Network Marketing işine giren hemen herkese bu tavsiyeyi veriyorum. Eğer bir de utangaçsanız klasik satış taktiklerini kullanarak direkt satış yapma fikri zaten pek size göre değildir. Buna rağmen kendinizi zorluyorsanız, vazgeçin. Çünkü her şeyden önce utangaçsanız insanlara bir şeyleri satmak konusunda da çok başarılı değilsinizdir ve bu tavır üzerinizde sakil durur. İnsanlar sadece kendilerine güveni olan, ikna kabiliyeti yüksek insanlardan satın alırlar. Eğer kendinize güveniniz yoksa zaten ikna edici olamazsınız. Eh bu durumda da satışı kapatamazsınız.

İnsanlarla Bağ Kurmayı Öğrenin

Satış yapmak yerine başka bir yaklaşım benimsemelisiniz. Potansiyel müşterilerinizle ilişki kurmak için zaman ayırmalısınız. İhtiyaç ve isteklerini dinleyin. Ürününüze ya da iş fırsatınıza ihtiyaçları olduğunu anladığınızda da onlara bir çözüm olarak ürün ya da fırsatınızı gösterin . Bu noktada sizi tavsiyenize itimat edecek kadar güvenilir buluyor olacaklarından sizi dinleyip söylediklerinizi dikkate alacaklardır. Bu şekilde ilerlemek hızınızı biraz kesecektir ancak daha sağlam temeller atmış olacağınız için güçlü ilişkileriniz olacaktır.

İnsanlar Şirketlerden Değil, Kişilerden Satın Alırlar

Aslına bakarsanız pazarlama işinizi kişiselleştirmeniz başarınızda büyük önem taşır. İnsanlar başka insanlardan hoşlanırlar, satışçılardan değil. Utangaçlığınıza rağmen başarılı olmanızın yolu insanlarla konuşmaktır, hatta günümüz teknolojisi varken bu yazışarak da olabilir.

Utangaç insanlar da Network Marketing işinde başarılı olabilir mi? Evet tabii ki olabilir. Eğer adayınıza değer verir ve ihtiyacı olduğunu bildiğiniz şeyler sunarsanız tabii ki siz de başarılı olabilirsiniz. Sadece bunun için insanlarla iletişim ve bağlar kurmaya daha fazla zaman ayırmanız gerekecektir. Ayrıca insanlarla iletişim kurmaya başladıkça ve çevreniz genişledikçe kendinize güveniniz artacak ve utangaçlığınızdan da kurtulacaksınız.

Utangaç bir yapınız varsa bile Network Marketing işi yaparak kendi işinizin patronu olma fırsatınızı tepmeyin. Utangaçlığınızı aşmak için kendinize bir şans verin. Küçük adımlar atın. Küçük adımlarla yavaş yavaş özgüveninizi yükseltin. Özgüveniniz yükseldikçe utangaçlığınızın ortadan kalktığını göreceksiniz.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir