Hedeflerinize Giden Yoldaki Engelleri Kaldırmak

Bir varmış bir yokmuş, ülkelerinden birinde kralın biri ana yollardan birinin üzerine kocaman bir kaya yerleştirilmesini buyurmuş. Sonra da ülkesinde yaşayanların buna ne tepki vereceğini görmek için bir köşeye saklanıp olanı biteni izlemeye başlamış.

Ülkenin en zengin tacirleri birer birer kervanlarıyla o yoldan geçmek üzere gelmişler. Kayayı gördüklerinde önce şaşırmış sonra da yolu açık tutmadığı için krala sövüp kayanın çevresinden dolaşıp yollarına devam etmişler.

Bir süre sonra bir köylü gelmiş. Bu köylü kocaman bir at arabasıyla sebze taşıyormuş. Kaya parçası ile karşılaştığında hemen yanına gitmiş, kayayı biraz incelemiş. Sonra bir tarafından iterek yolun kenarına doğru taşımaya çalışmış. Epey uğraştıktan sonra en sonunda yavaş yavaş kayayı yerinden oynatmayı ve yuvarlayarak yolun kenarına çekmeyi başarmış.

Köylü at arabası için geçmesi gereken yolu açtıktan sonra daha önce kayanın bulunduğu yerde bir kese görmüş. Keseyi alıp içine bir bakmış ki ne görsün? Kesenin içi altın dolu. Altınlarla beraber de kraldan bir not varmış ve altınların keseyi bulan kişiye ait olduğu yazıyormuş.

İşte o gün köyle birçoklarının hiçbir zaman anlayamayacağı bir şeyi öğrenmiş. Karşımıza çıkan her engel içinde bulunduğumuz durumu iyileştirmemiz için bize sunulan bir fırsattır. Herkesin karşısına birçok engel çıkar ve hepimizin bununla alakalı bir seçim hakkımız vardır. Ya bu engeli olduğu gibi kabul edip yolumuzdan döneriz ya da bir fark yaratmayı deneriz.

Eğer biri size Network Marketing iş fırsatından bahsettiyse ve karar veremiyorsanız, seçim size ait.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir