Demir Topu Dürtmek

Çok başarılı bir motivasyon konuşmacısı emekli olmak üzereydi. Bu nedenle son seminerini vereceğini ilan ettiğinde seminerin biletleri hızla tükendi ve bütün koltuklar satıldı.

Seminer günü geldiğinde salon bu ünlü konuşmacının hayranları, okurları, gazeteciler ve son bir kez onun seminerine katılıp bir şeyler öğrenmek isteyen insanlar ile dolup taşmıştı.

Sahnede devasa boyutta demir bir top duruyordu. Konuşmacı 15 dakika geç geldi ve seyircilerin arasından yavaş adımlarla geçerek sahneye doğru ilerlerdi. Her zaman yakasında mikrofon taşıyan adamın yakası bu sefer boştu. İlginç bir şekilde seyirciyi de selamlamadı. Bunun yerine cebinden bir kalem çıkarttı ve sahnedeki devasa demir topu dürtmeye başladı.

Başlangıçta herkes çok şaşırmıştı. Salonda bulunan herkes onun ne anlatmak ya da göstermek istediğini tahmin etmeye çalışıyordu. Ancak aradan 30 dakika, 1 saat, 1,5 saat geçtikten sonra seyirciler koltuklarını terk etmeye başladılar. Hatta içerinden bazıları ellerindeki broşürleri sahneye doğru fırlatarak vakitlerini boşa harcatan konuşmacıya ne kadar öfkelendiklerini belli ettiler. Ama konuşmacı aynı şeyi yapmaya devam etti. Salonda artık çok çok az kişi kalmıştı.

2.saate girildiğinde ilginç bir şey oldu. 1 ton ağırlığındaki demir top hareket etmeye ve yuvarlanmaya başladı. Sahne görevlileri topu durduramadılar.

İşte o an konuşmacı şöyle dedi “Burada bulunan ve bu olayın gerçekleştiğini görenler öğrenilecek en önemli şeyi öğrendiler. Hayat böyledir, yapmaya devam edin ve ısrarcı olun. Büyük başarılar elde edeceksiniz”.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir