Zamanı Olmayanlar En İdeal Adaylardır

Network Marketing işinizi büyütmeye çalışırken adaylarınız ile masaya oturduğunuzda en sık duyduğunuz itirazlardan biri de “Zamanım Yok”’tur. Doğru mu?

Bugünkü yazımda özel olarak bu itirazı nasıl ele almanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum.

“Zamanım Yok” Diyen Adayınıza Ne Söylemelisiniz?

Şaşıracaksın belki ama zamanı olmayan kişiler benim için en potansiyelli adaylardır.

Çok fazla zamanı olan bir kişi büyük ihtimalle evde televizyon izlemeye ve aylaklık yapmaya devam edecektir çünkü.

Meşgul insanlar Network Marketing işi için yaklaşacağınız en ideal adaylardır!

Peki meşgul insanları işimize davet ederken bize meşgul olduklarını söylediklerinde onlara ne diyeceğiz?

Ben şöyle diyorum; “peki şu anda yapmakta olduğun işi yapmaya devam ettiğin takdirde hiç boş zamanın olacak mı?

Bana “ne demek istiyorsun” diye cevap verirler çoğunlukla.

Ben de “şu anda yapmakta olduğun işi para kazanmak için yapıyorsun, bu nedenle de meşgulsün, ve çalışmak zorundasın çünkü faturaları başka şekilde ödeyemezsin” diyorum. “Evet tabii ki” diyorlar. “Peki o zaman yapmakta olduğun işi yapmaya devam ettiğin müddetçe gelecekte bir zaman boş vaktin olacak mı” diye soruyorum. Burada biraz kafaları karışıyor ve “ne demek istiyorsun” diye soruyorlar yine.  Aslında çok karışık bir şey söylemiyorum ama tam olarak idrak edilmesi biraz zaman alıyor.

İşte o zaman bir örnek veriyorum: mesela network marketing işinde bundan 3 sene önce işe soktuğum kişilerin oluşturdukları cirodan her ay para kazanıyorum. Yani Network Marketing işinde yaptığım her çalışma bana boş zaman kazandırıyor. Eh bu durumda çalışmama gerek kalmıyor. Yani bir süre aynı senin gibi çok yoğun çalıştıktan sonra ortaya koyduğum efor bana sonra zaman satın alıyor. Şimdi yaptığım bir işten 3 sene sonra bile para kazandığım için kendime zaman ayırabiliyorum. Oysa senin şu anda yaptığın işte böyle bir ihtimal dahi yok. Para kazanmak için her gün aynı tempoda çalışmak zorundasın.

Onlara Bir Çıkış Yolu Gösterin

Şimdi sıra birçok Network Marketingçi’nin yapmaktan çekindiği bir şey geldi: onlara bir çözüm önermek! Nedense insanlar iş fırsatlarından bahsetmeye çekiniyorlar ve kapanışı bir türlü yapamıyorlar.  Ya da “benim işim en iyisi, ben bir altın madeni buldum vallahi çok güzel para var” gibi gayet itici bir üslupla yaklaşıyorlar. Oysa şöyle denilse daha güzel olmaz mı?

“Benim firmam olmak zorunda değil, ama Network Marketing işine mutlaka daha derinlemesine bir bakmalısın ve istediğin başka sağlam bir firmayla da çalışabilirsin. Sonuçta şimdi koyduğun eforun karşılığını yıllar sonra bile almaya devam edeceğin bir iş modeli bu”.

Size bu şekilde konuştuğum herkesin işe girdiğini söylemeyeceğim ama birçoğu katıldı.

Meşgul olduklarını söyleyen insanlara hiçbir zaman “ya hayır sadece çok çok çok az zaman ayıracaksın, öyle sandığın gibi çok zamanını alacak bir şey değil” diyerek yaklaşmayın. Bu pek de kuvvetli bir yaklaşım değildir. Onlara bir süre sonra kendilerine nasıl zaman yaratabileceklerini gösterin, bu daha etkili olacaktır.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir