Network Marketing İşinde Kampların Önemi

Network Marketing işinde kamplara ve organizasyonlara en fazla katılan kimse o kazanır. Sadece ilinizdeki ufak çaplı toplantılardan bahsetmiyorum, onlardan başka şirketiniz tarafından ya da üst seviye liderleriniz tarafından organize edilen kamplara da katılmalısınız. Özellikle bu başka şehirlerde organize edilen kamplar katılacağınız en önemli etkinliklerdir ve katılımınız çok önemlidir.

Biliyorum bazılarınız günümüz şartlarında özellikle de teknoloji bu kadar gelişmişken uzak mesafe kamplarının etkinliğini sorgulayacak. İnsanlar bu tip kamplar için artık seyahat etmeyecektir. Online ortamda bulabileceğiniz yüzlerce eğitim varken neden bu kamplara katılasınız ki? Ama size garanti ederim ki şirketinizde en çok kazanan kişilerin hemen hemen hepsi işlerini inşaa ederken bu kamplardan faydalanmışlardır.

Peki uzak mesafe kamplarına katılmanız neden bu kadar önemlidir?

Hayallerinizle Yeniden Bağlantı Kurmak

Bazen sadece gündelik rutinlerinizden uzaklaşmak ve hayallerinizi kendinize hatırlatmak ihtiyacı duyarsınız. Network Marketing işinizi inşaa etmek için çalışırken, adaylarla toplantılar yapar, randevular ayarlarken kendinizi bütün bu işlere kaptırıp neden bu işi yaptığınızı unutmaya başlarsınız.

Uzak mesafe kamplarına katıldığınızda bütün bu aktivitelere birkaç günlüğüne ara verir ve neden Network Marketing işi yapmaya başladığınıza yoğunlaşırsınız. Hayallerinize ve geleceğinize odaklanmak için bir şansınız olur. Ve bu etkinlikler size eve geri dönüp ne yapacağınızı planlamak için ihtiyacınız olan gücü verir.

İlerlemek İçin Neye İhtiyacınız Olduğunu Bulmak

Bu kamplarda dinleyeceğiniz sunumlarda ilerlemek için ihtiyacınız olan şeyleri öğrenirsiniz. Genelde bu sunumlarda şirketteki en yüksek kazançlara sahip olan insanlar konuşmalar yapar hatta bazen dışarıdan motivasyon eğitimi için uzmanlar da getirilir. Bu sunumlardan herhangi birinde duyacağınız bir cümle bile sizin hayatınızı inanılmaz ölçüde değiştirebilir.

Yıllar içerisinde katıldığım kamplarda bana da yüzlerce defa böyle oldu. Bir konuşmacı bir şey söyledi mesela, o zaman hiçbir zaman vazgeçmemek için ihtiyacım olan gücü buldum kendimde. Bir diğeri bir şey söyledi, başarısız olduğumda başkalarını suçlamaktan vazgeçtim. Hatta bir konuşmacının söylediği bir şey beni en tepeye kadar gitmeye teşvik etti.

Network Marketing Topluluğunun Bir Parçası Olmak

Kamplarda alacağınız motivasyon ve eğitimin yanısıra Network Marketing topluluğunu da deneyimleme fırsatınız olacak. Girişimcilik bir yalnızlık mesleğidir, özellikle de Network Marketing profesyonelleri olarak biz belki de daha yalnızız çünkü işimiz hala çok yanlış tanınıyor.

Ama etkinliklere katıldığınızda kendinizle aynı fikirdeki insanlarla birlikte olursunuz. Bu insanlar da aynı sizin gibi Network Marketing işinde bir potansiyel görmüş olan insanlardır. Sizinle aynı yollardan geçmekte, benzer inançları, umutları, hayalleri olan insanlardır. Aynı zamanda benzer zorluklarınız ve korkularınız vardır. Kamplarda yalnız kalmazsınız. Girişimci zihniyetinde olan insanlarla birlikte olursunuz.

Olumlu Baskı Oluşturmak

Son olarak, Network Marketing topluluğu üzerinizde olumlu bir baskı yaratır, itici güç oluşturur. Genellikle bu tip kamplarda başarılı kişiler taltif edilir ve topluluk önünde konuşma yaparlar. Siz de bu kişileri gördüğünüzde o kişinin başarısını ve hikayesini dinlediğinizde onun yerinde olmayı istersiniz. Hatta çoğu zaman ondan daha iyisini yapacağınızı da düşünürsünüz. Bu kişilerin başarılarından ilham alır ve daha sıkı çalışırsınız.

Uzak Mesafe Kamplarının Sırrı

İşinizi büyütmek için elinizdeki en önemli silahlardan biri uzak mesafe kamplarıdır. Bu kamplara devam etmek çok önemlidir.

İşe yeni başladığımda bütün kamplara katılamayacağımı düşünmüştüm. Ne param ne de zamanım vardı. Ama kamplara gitmeye başladığımda, hatta ilk kampımda şirketin en çok kazanan kişisiyle tanıştım ve bana söylediği bir şey hiçbir zaman unutmadım. Şöyle demişti : “Aslı bak burada yaklaşık 2000 kişi var. Gelecek kampta bu kişilerin yarısı gelmeyecek. Ama geri kalan yarısı burada bulunan kişilerden çok daha fazla kazanıyor olacak. Senin görevin kampa yeniden gelen 1000 kişiden biri olmak ve tabii ki orada kalmamak. Bir sonraki kampa da 500 kişi gelmeyecek ama diğerlerinden 4 kat fazla kazanıyor olacak. Bu böyle devam edecek ve bir noktada kamplarda kendini sahnede bulacaksın. “

Elbette kamplar arasındaki sürede de kendinizi ve yeteneklerinizi geliştireceksiniz ama kamplara katıldığınızda ki bunu kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, tepeye oynayacaksınız.

Kamplara katılmak önceliğiniz olsun, en tepeye oynayacak yola ancak böyle girebilirsiniz.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir