Hangi Network Marketing Şirketini Tercih Etmeliyim?

Network Marketing küçük sermayeler ile kendi işinizi kurabileceğiniz ve gerçekten emek harcarsanız para kazanabileceğiniz, hatta zengin olabileceğiniz bir iş modelidir. Bu kısmı bu blogu takip edenler zaten biliyorlar. Peki hangi network marketing şirketini tercih etmeliyiz?

Bu blog üzerinden bana ulaşan birçok insan genellikle aynı soruyu soruyor, ben de bugün sizlere bir network marketing şirketini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

  1. Şirket Güvenilir Mi?

Türkiye’de ve Dünya’da yüzlerce network marketing firması vardır. Dünya çapında faaliyet gösteren firmaların bazıları Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. Bir network marketing firmasının bağımsız distribütörü olmaya karar vermeden önce o firmayı araştırmanızı tavsiye ederim. Öncelikle firmanın Dünya’da, eğer Türk firmasıysa da Türkiye’de kaç yılında kurulduğunu, kaç yıldır faaliyet gösterdiğini, Amerika ve Avrupa’daki Doğrudan Satış Derneği’ne üye olup olmadığını sorgulamalısınız. Doğrudan Satış Derneği Amerika için bu linke, Avrupa için bu linke gidebilirsiniz.

Doğrudan Satış Derneği üyelerini denetler. Böylece ortak olacağınız firmanın ne kadar güvenilir olduğu konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

  1. Ürünler Uygun mu?

Firma ne kadar güvenilir olursa olsun, ürünleri yeterince iyi değilse ve/veya ürünler sizin için uygun değilse bu işte başarılı olmanız mümkün değildir. Çünkü ürünlerini sevmediğiniz ve kullanmadığınız bir firmanın ortağı olursanız insanlara bu ürünleri nasıl tavsiye edebilirsiniz?

Bu nedenle ürünlerini sevdiğiniz, kullandığınız ve insanlara faydalı olacağından emin olduğunuz bir firma ile çalışmalısınız.

Aynı şekilde bu ürünler tek kullanımlık olmamalı, sürekli satın alınan ürünler de olmalıdır. Tek kullanımlık ürünler ile bir kişiye sadece bir satış yapabilirsiniz. Bu durumda sürekli müşteri bulmanız gerekir. Sağlık, kozmetik ve temizlik alanındaki ürünleri olan firmaları tercih edebilirsiniz.

  1. Pazarlama ve Kazanç Planı Yeterince İyi Mi?

Bazen şirket ve ürünler çok sağlam olsalar bile eforunuzun karşılığını maddi olarak tam alamayabilirsiniz. Gerçekten çok sağlam geçmişleri ve başarılı ürünleri olan firmalar ile çalışan arkadaşlarım görüntüde üst kariyerlerde gözükseler bile refah anlamında üst seviyelere çıkamıyorlar. İyi bir network marketing şirketinin pazarlama planı her eforunuzu ölçüp, değerlendirip size her adımınızın karşılığını verecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Sattığınız üründen aldığınız komisyonlar ile alt bayilerinizin cirosundan elde edeceğiniz puanlar sizi sürekli yukarı taşımalıdır.

Gerçekten iyi pazarlama planları olan firmalar 1 sene içerisinde yeterli eforu koyduğunuz zaman sizi sadece kariyer anlamında değil, refah düzeyi olarak da üst seviyeye taşır ve aşağı yukarı bir CEO’nun maaşına denk düşecek paralar kazanma hatta pasif gelire ulaşma imkanı verir.

Emek vereceğiniz firmayı seçerken bütün bu kriterleri göz önüne almalısınız; güvenilir bir şirket, tavsiye edebileceğiniz ve sürekli kullanılacak ürünler ve tabii ki hakkaniyetli bir kazanç planı.

Araştırmaktan kaçınmayın. Eğer Dünya çapında faaliyet gösteren bir firma ise muhakkak yabancı kaynaklardan da hem şirketi hem de şirket hakkındaki yorumları okuyun, sadece yerel bilgilerle yetinmeyin.

Network Marketing işinizi ciddiye alın ve yeni bir iş kuracakken nasıl araştırmanız gerekiyorsa Network Marketing işinizi de öyle araştırın.

Benim bağımsız distribütörlüğünü yaptığım şirketi ise bu blog tamamen eğitim amaçlı açıldığı için buradan paylaşmayacağım. Eğer danışmak ya da ekibime katılmak isterseniz sizi ekibimden bir arkadaşıma yönlendirebilirim. Bunun için yorum bırakabilirsiniz.

Selamlar,

3 Yorumlar
    • AsliGoksu

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir