Network Marketing İşinde Başarılı Olmak

Network Marketing işi ve yeni bayiler, iş ortakları ile el sıkışmak bugüne kadar karşınıza çıkan en güçlü kazanç modeli olabilir. Eğer 6 aydan fazladır Network Marketing işinin nasıl yapılacağı ile alakalı eğitimler alıyor ve yeni müşteriler ile ekip arkadaşları bulmakta zorlanıyorsanız birazdan sizinle paylaşacağım ipuçları size yardımcı olabilir.

Neden bazı insanlar deli gibi yeni kayıt alıp büyük ekipler kurarken geride kalan çok sayıda Network Marketing’çi belki başlarda birkaç arkadaşını işe aldıktan sonra durup işini büyütemiyor dersiniz?

Aşağıda sizinle paylaşacağım 5 ipucu bu sorunu aşmada bana çok yardım etmişti. Umarım sizin de işinize yarar.

1. Çıkarcı olmayın. İlişkilerinizi hesapsızca inşaa edin. Sorular sorun. Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı olun ve size katılmak istemeseler bile onlara içtenlikle yardım edin. Sorunlarının ne olduğunu bulun ve onlara çözüm önerin. Onlar size geri dönüş yapacaklardır.

2. Sonucundan endişe etmeden sunum yapın. Network Marketing firmanıza kimin katılıp kimin katılmayacağına siz karar veremezsiniz. Satışa değil kurduğunuz ilişkiye odaklanın. Satışlar sonra gelecektir.

3. Bilgileri adayınızın üzerine doğru püskürtmeyin, adayınızı ürün ve fırsatınız hakkındaki bilgiler ile boğmayın. İhtiyaçları hakkında sorular sorun, sorunlarını ve hayatlarındaki zorlukları öğrenin. Adayınızın nerede durduğunu iyi tahlil edin. Vaktinden önce kayıt almaya çalışmayın. Hazır olduklarını düşündüğünüz zaman izinlerini isteyerek onlara sunum yapın

4. Abartmayın. Gerçek ve değerli bilgide ısrarcı olun. Sayıları, verileri, istatistikleri kullanın. Hiçbir zaman size ne faydası olacağından bahsetmeyin, her zaman onların ne kazanacaklarının üzerinde durun.

5. Birini aradığınızda bu aşağıdaki sorulara verecek cevabınız mutlaka olsun;

a) Neden seni dinlemeliyim?

b) Neden şimdi sana katılmalıyım?

c) Ben ne kazanacağım?

d) Ben becerebilir miyim?

e) Nasıl yapabilirim?

Network Marketing hem sanat hem de bilimdir. Kendi kabiliyetlerinize değil insanların yeteneklerine odaklanmalısınız. İnterneti, teknolojiyi ve reklamcılığı çok iyi bilen fakat insanlarla telefonda konuşma noktasında beceriksiz olan insanlar tanıyorum. Yanlış şeyler söylüyor ve çoğunlukla insanları uzaklaştırıyorlar.

İlk başladığımda konuşmalarımı kaydedip sonra tekrar dinliyordum. Kaç defa “hay aksi bunu asla söylememem gerekirdi” dediğimi tahmin edemezsiniz. Network Marketing işinde başarılı olmak istiyorsanız insanlar sözlü iletişiminizi geliştirmek zorundasınız. İnsanlarla ilişki kurmadan onlarla iş yapmanız mümkün değildir. Tabii bir bakkal ya da market işletiyorsanız çok ihtiyacınız olmayabilir ancak Network Marketing gibi bütün gücünü insandan alan bir işi büyütmek ve bu işte başarılı olmak için iletişim becerileri en temel gereksinimlerdendir. Hatta sattığınız ürünleri çok iyi bilmenizden bile önemlidir.

Bu blogda önümüzdeki günlerde iletişim ve insan ilişkileri üzerine yazılar yayımlamayı düşünüyorum. Takipte kalın.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir