Güvenilir Bir İnsan Olmak

Network Marketing işimizi icra ederken belki de en çok ihtiyaç duyacağımız şey insanların bize güvenmeleridir. Güven bütün ilişkilerin temelinde yatan en önemli kavramdır zaten. Güven duyulan bir insan olduğunuzda insanlar sizinle bir iş yapmaya ya da sizden bir ürün satın almaya karar verirler. Peki siz ne kadar güvenilir bir insansınız?

Güvenilir bir insan olmak doğuştan gelen bir özellik değildir. Adanmışlık, kararlılık ve dürüst bir hayat idame ettirme seçimlerinin toplamıdır. Kendinize güvenmek ve başkalarının da size güvenmesini sağlamak için hayatınızın her alanında sorumluluk sahibi bir kişi olmalısınız. Fakat bu her zaman kolay olmayabilir, hepimiz insanız nihayetinde.

Bugün size güvenilir bir insan olmanın 9 gerekliliğinden bahsedeceğim.

Verdiğiniz sözleri mutlaka tutun!

Eğer bir şeyi yapacağınızı söylemişseniz, yapın. Biriyle bir plan yapmışsanız planı bozmayın, orada olun. Başladıkları işi bitirmek güvenilir insanların en temel özelliğidir.

Dürüst olun.

Sonucu sizin yararınıza olmayacak olsa bile her zaman gerçeği söyleyin. Bu iyi bir karakteriniz olduğunun göstergesidir ve bu da insanların size güvenmelerini sağlar.

Şeffaf olun.

Hata yaptığınızda itiraf edin. Bu sizin başkalarını suçlamak yerine kendi eylemlerinizin sonuçlarına katlanabildiğinizi gösterir.

Dakik olun.

Geç kaldığınız zaman insanlara onları ya da onların zamanını önemsemediğiniz hissini verirseniz. Yine aynı şekilde geç kalmak verdiğiniz sözleri tutmada zorluk çektiğiniz anlamına gelir.

Sır saklamayı bilin.

Eğer size birisi bir şey anlatmışsa bu o kişinin size güvendiği anlamına gelir. Sizinle paylaşılan bir bilgiyi başkaları ile paylaşmayın. Karşınızdaki kişinin özel ya da iş hayatıyla alakalı konuları kendinize saklayın.

Dedikodu yapmayın.

Başkaları hakkında onların bulunmadıkları bir ortamda olumsuz konuşmak size duyulan güveni sarsar. Unutmayın ki bir kişi sizinle dedikodu yapıyorsa, başkalarıyla da sizin dedikodunuzu yapacaktır.

Özür dileyin.

Eğer yanlış bir şey yaptıysanız hemen itiraf edin, özür dileyin ve nasıl düzeltebileceğinizi sorun.

Tahmin edilebilir olun.

Duygu durumunuzun sizi yönlendirmesine müsaade etmeyin. Ani çıkışlar ya da düşüşler yaşayıp bunu çevrenize yansıtmayın. Mümkün mertebe neye ne tepki vereceği tahmin edilebilir biri olun.

İçinde bulunduğunuz ortamın havasını belirleyin.

Sizin tavır ve tutumunuz diğerlerini de etkileyecektir. Bu nedenle bu etkinin olumlu olmasına dikkat edin.

Güven kazanmak. Eğer yukarıda saydığım maddeler size uyuyorsa ne ala. Ancak içlerinde farklı olanlar varsa yavaş yavaş hayatınıza geçirmeye başlayın. Siz değiştikçe bütün ilişkileriniz değişecektir.

Unutmayın ki insanlar Network Marketing iş fırsatınıza değil size katılırlar. Karşılarında güvenilir olduğuna inandıkları bir kişi bulamazlarsa size katılmak istemeyeceklerdir.

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir